V.O.S.A. - Vosí úl: Expedice Berounka IV. díl
Tak to jsme my, V.O.S.A. na podzim 2009 A tohle jsme my, V.O.S.A. na podzim 2012 VOSÍ ROJENÍ - Kopečkovic - Kopeček VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Baba Jaga VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Marfuša Dívčí válka - scéna s duchem V levé poledne - kankán V levé poledne - "Já ti dám stará!" V levé poledne - My jsme kluci od koltů... Červená Karkulka - toto je spíš vlk Jak to vidí ryby z vody - "... a pak s tím jede a jede ... " Pohádka v Dětském domově Nymburk - Lesní víla Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - bába Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - dědek Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - čertice Jak to vidí ryby z vody - "Nazdár kamarádi ..." A léta běží - Antónie a Berta Upečené štěstí - Čarobaba Gvendolína Upečené štěstí - Král Jonatán II. a vévodkyně Gvendolína

Navigace

Poslední články

Statistiky

žádnýNáhodník

Kalendář akcí

<< Červen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dívčí válka
Radouň
22.06.2019 od  


Oslavy fotbalu - divadlo
Hrubý Jeseník - hřiště
23.06.2019 od 14:00 


Petanque 2019
Fotbalové hřiště ve Vestci
29.06.2019 od 09:00 

Login via Facebook

Login via Facebook

Počí­tadla

Počasí

Hiearchie článků

Expedice Berounka IV. díl

V úterý brzy ráno jsme se ještě se zalepenýma očima loudali k umývárně vyčistit si zuby. Jelikož stany na sebe byly v malinkém kempu opravdu hodně namačkané, všude šňůrky a kolíky, byla cesta k umývárně jakousi stezkou odvahy ne-li bludištěm. Krok vpřed, dva kroky vlevo, hop... Slabší povahy nevydržčely a šly se raději opláchnout k řece. Voda jako voda, ne?


 


Po pořádné ranní hygieně následovala snídaně. Někteří ze svých zásob vytáhli paštiky, šišku vysočiny a další pochoutky. Jiní se rozhodli pro sladké a v kiosku zakoupili vafle se šlehačkou nebo croissanty.


 


Poté začalo balení stanů, kdy jsme si vzájemně šlapali na hlavy, zakopávali o šňůrky a pod nohami se nám pletli naši "vodáčtí psi," kteří právě neměli nic jiného na práci. Že prý skládání stanů a věcí do barelů je mnohem zábavnější než procházka. V jedenáct už jsme se my nedočkavci slunili u řeky a napjatě očekávali, co nám dnešní den - hlavně Berounka - připraví za zážitky. A že to jako vždy bude stát za to, o tom nebylo pochyb. Někteří z nás ještě seděli v kiosku, protože zatím neodbila dvanáctá hodina, my ostatní už nedočkavě zkoušeli vodu, opalovali se na kánoích a hráli si s pádly, aby to čekání rychleji uteklo.


 


Pes vodní


 


Naštěstí už jsme nečekali dlouho a další den na vodě mohl začít. Ačkoliv nás rosničky při předpovědi počasí už asi týden před odjezdem strašily, že letošní léto je u konce, sluníčko se rozhodlo pro menší změnu plánu a tak svítilo, co stačilo a naše těla brzy začala chytat krásný bronz. Skály kolem nás rychle ubíhaly a my s netrpělivostí očekávali první jezy a peřeje. Bohužel jsme ten den potkali více jezů nesjízdných než sjízdných, ale my si to všechno vyhradili stříkáním vody do kánoí našich kamarádů a pořádali krátké závody.


 


Večer jsme dorazili do kempu Rybárna. Všem se nám tam moc líbilo, postavili jsme si stany a šli na večeři. Ti, kteří milují ryby, tak neodolali a dali si dobrou rybku. My, kteří rybám moc neholdujeme jsme si ale také našli svoje. Obsluha byla velmi příjemná, posezení krásné.


 


Ten den se mi podařilo na dně Berounky - kdesi v bahně - ztratit botu. Přestože se všichni snažili botu najít, vylovit a zachránit, bohužel se to nepovedlo a ona navždy zůstala v Berounce. Kdoví, kde je jí dnes konec. Možná už doplula do daleké Prahy, poznala Vltavu, Labe, naučila se německý a dostala se až do Severního moře...

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.

Související články

Vygenerované za: 2.62 sekund
10,637,960 návštěv