V.O.S.A. - Vosí úl: Text na scéně? Občas ani to nepomůže...
Tak to jsme my, V.O.S.A. na podzim 2009 A tohle jsme my, V.O.S.A. na podzim 2012 VOSÍ ROJENÍ - Kopečkovic - Kopeček VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Baba Jaga VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Marfuša Dívčí válka - scéna s duchem V levé poledne - kankán V levé poledne - "Já ti dám stará!" V levé poledne - My jsme kluci od koltů... Červená Karkulka - toto je spíš vlk Jak to vidí ryby z vody - "... a pak s tím jede a jede ... " Pohádka v Dětském domově Nymburk - Lesní víla Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - bába Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - dědek Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - čertice Jak to vidí ryby z vody - "Nazdár kamarádi ..." A léta běží - Antónie a Berta Upečené štěstí - Čarobaba Gvendolína Upečené štěstí - Král Jonatán II. a vévodkyně Gvendolína

Navigace

Poslední články

Statistiky

žádnýNáhodník

Kalendář akcí

<< Srpen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Žádné události.

Login via Facebook

Login via Facebook

Počí­tadla

Počasí

Hiearchie článků

Text na scéně? Občas ani to nepomůže...

Obrázky novinek: mrazik.jpgVšechno klapalo. Vypravěččino "převtělení" do role ženichovy matky proběhlo zcela nepozorovaně, rychle a stejným způsobem se naše principálka, která ten den hrála vypravěčku, zase do role vypravěčky vrátila. Načež nastala chvilka ticha. V zákulisí nikdo ani nedutal. Všichni jsme čekali na vypravěččiny první věty, které uvedou scénu Nastěnky a Mrazíka v lese. Po několika vteřinách ticha se od vypravěčky ozvalo: "Kde jen ten Mrazík může být?" Načež Mrazík Mireček začal těkat pohledem mezi ostatními herci a snažil se rozpomenout na nějaké větší změny, které pravděpodobně od poslední zkoušky nastaly a které měl v uplynulém týdnu řádně fixovat. Nebyl jediný. Nikdo si totiž tak zásadní změnu textu nevybavoval. Ani Nastěnka Anička, která měla na scénu nastoupit ještě před Mrazíkem při textu vypravěčky, která se ale stále dovolávala Mrazíka. Náhlou změnou vypravěččina textu se nakonec dvojice, účinkující v této scéně, nenechala zmást a scénu zahrála tak, jako vždycky. Ovšem bez vypravěččina úvodu. A naše vypravěčka Miládka? Při odchodu z divadla se nám chlubila tím, že je určitě první v historii divadla nejen v Čechách, ale možná i ve světě, která dokázala "zapomenout" text, který měla přímo před sebou. A tím dokázala, že v divadlech je možné už úplně všechno!


 


Perlička na závěr: Víte, že slovní spojení zbylý program a zbytečný program nemají tentýž význam? Problém je jen ten, že slova "zbylý" a "zbytečný" jsou si dost podobná. A tak není divu, že naše principálka Miládka si při závěrečné řeči tato slova popletla a místo toho, aby popřála divákům, ať si užijí zbylý program, jim řekla: "A užijte si zbytečný program," aniž by si to sama uvědomila. 


 


Tímto děkujeme ještě jednou za pozvání a doufáme, že se zase brzy u divadla uvidíme!


Opravdu jako princezna?


 

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 2.02 sekund
34,904,329 návštěv